مخلوط كن پودر MH2200-MH600-MH1100-MH200

مخلوط کن پودر

معمولا در صنایع مختلف اختلاط دو پودر با یکدیگر و یا اختلاط پودر و گرانول و یا گرانول با گرانول بسیار رایج می باشد و ماشین میکسر مورد نیاز در این گونه موارد یکی از انواع مخلوط کن های پودر شرکت کاراصنعت است.

شرکت کاراصنعت اولین طراح و سازنده مخلوط کن پودر ، اولین مخلوط کن خود را ۳۴ سال قبل با استفاده از نمونه موجود آمریکایی از شرکت Day موجود در شرکت ایران دارد. با طراحی معکوس ساخته و پس از آن همواره ماشین مخلوط کنبه عنوان موفق ترین ماشین این شرکت در صنایع دارویی ، غذایی ، شیمیایی و آرایشی و بهداشتی ایران مطرح بوده است.

به لحاظ دسته بندی کلی مخلوط کن پودر را می توان به دو دستۀ batch و پیوسته تقسیم کرد . در نوع بچ مواد اولیه توزین شده و در داخل میکسر ریخته می شوند ظرفیت میکسر برحسب کیلوگرم از قبل مشخص است و توزین مواد اولیه براساس درصدی از وزن بچ نهایی انجام می شود . در نوع میکسر پیوسته مواد اولیه با فیدر بصورت مداوم تخلیه و در حین حرکت مخلوط و حمل می گردند.

برحسب مکانیک اختلاط پودر می شود میکسر پودر را به سه دسته تقسیم کرد :

mixing convective- mixing diffusion – mixing shear

  1. mixing convective (اختلاط با جابجایی )جرم یا ذرات پودر حین حرکت از نقطه به نقطه ای دیگر مخلوط می شوند.
  2. mixing diffusionختلاط با پخش)ذرات پودر بصورت اتفاقی روی یک صفحه توزیع و مخلوط می شود.
  3. mixing shear که اختلاط با نیروی برشی می باشد ذرات پودر با لغزش صفحات پودر با نیروهای برشی با هم ادغام می شوند.

واضح است که روش سوم خود زیر مجموعه روش اختلاط را با جابجایی می باشد.

انواع میکسر پودر از یکی از روشهای فوق را استفاده می کنند.بطور مثال ریبون بلندر از روش جابجایی و درام بلندر از روش پخش استفاده می کنند.

ماشین بلندر پودر یا میکسر پودر برای مخلوط کردن پودر مواد دارویی ، مخلوط کردن پودر شیمیایی ، مخلوط کردن پودر مواد غذایی مخلوط کردن پودر برای کاغذ سازی ومخلوط کردن پودر برای صنعت رنگ سازی استفاده می شود.در تهیه پودرخشک و مرطوب ، کلا از استنلس استیل با دو ردیف مارپیچ خارجی و داخلی که با جهت های خاص خود مواد را در جهات مختلف روی همدیگرحرکت و باعث اختلاط و هموژن شدن آن میگردد . این نوع بلندر پودر مناسبترین نوع میکسر جهت میکس و هموژن کردن پودرهای چسبنده که تمایل به کلوخه شدنfree flowing دارند و نمیباشند است . و از نظر فضای مورد نیاز و ایمنی کار دارای مزیتهای فراوانی نسبت به بلندر vوdouble cone است . در صورت سفارش لوله پاشش مایعات ،اسانس و یا محلولbinder جهت گرانول سازی با نازلهای مخصوص روی بلندر پودري نصب میگردد . کلیه مواد داخل بلندر با بازکردن دریچه مخصوصی که در وسط تعبیه شده است و روشن کردنماشین مخلوط كن پودري به خارج آن منتقل میشود و لذا تخلیه آن بسیار ساده میباشد .از این ماشین بلندر پودر جهت اختلاط و اسانس زنی موادی مانند چای نیز استفاده می‌شود.

ماشین مخلوط کن پودر با در نظر گرفتن شرایط بهداشتی  وgmp  تهیه شده است و دارای ۶ دریفupack از جنس تفلونptfe بوده و جهت شستشو سریعا باز و بسته میشود . درب بلندر به دو صورت تخت و گنبدی قابل ساخت است که درب گنبدی برای موارد تحت خلا و بافشار به کار میرود . همچنین درب گنبدی به کمک وزنه تعادل باز و بسته میشود . در صورت سفارش  انتقال پودر مارپیچی برای پر کردن و یاتخلیه بلندر نصب میگردد

مشخصات فنی مخلوط كن پودر
برق مصرفی1.5-40KW
حجم20-5000LIT
وزن20-3000KG

مشاوره و خرید

برای مشاوره و خرید ماشین مخلوط كن پودر MH2200-MH600-MH1100-MH200 با شماره تلقن ۱ الی ۴۴۹۲۲۷۰۰-۰۲۱ تماس بگیرید!